Valentinovo – natječaj i prigodna prodaja

Autor: Melita Jeremić, 20. 2. 2019.

(Tekst pripremila: Grozdana Njegovec, knjižničarka)

Valentinovo je praznik ljubavi, a simbol ljubavi je srce. Ove godine objavljen je natječaj kojim smo potaknuli učenike da izrade svoje originalno srce. Mogli su birati bilo koji materijal ili slikarsku tehniku, jedini kriteriji bili su maštovitost, kreativnost i originalnost. Svoje uratke učenici su mogli predati do srijede, 13. veljače, a proglašenje pobjednika upriličeno je na Valentinovo, 14. veljače kada su podijeljene i slatke nagrade.

Najoriginalniji rad i ujedno prvu nagradu dobio je  Jakša Jagić iz 4.b koji je napravio srce od lego kockica.  Druga nagrada pripala je djevojčicama 3.b razreda za srce-jastuk (Ema, Lea, Mia Ela, Sara, Aleksandra, Zara i Vita), a treću nagradu podijelili su Nikola Drožđek iz 2.b za srce mozaik iz kamenčića i Izabela Jarnjak iz 4.b za umjetničko srce na kartonu. U natječaju je sudjelovalo pedesetak učenika koji su pokazali interes i trud  pa je priređena i mala izložba u holu škole. Pohvala svima onima koji žele sami nešto kreirati u današnje vrijeme kad se sve kupuje.

Isto tako na Valentinovo je održana i prigodna prodaja školske zadruge ZVIR. Likovna sekcija i Mali kreativci marljivo su radili tijekom godine pa je tu bilo mnoštvo njihovih proizvoda koji su se prodali u trenu. Svatko je htio kupiti nešto čime će razveseliti svoje ukućane, svoga prijatelja ili možda i simpatiju. Možemo zaključiti da je ovo Valentinovo bilo je ispunjeno sitnicama koje nas vesele i čine boljima.