MAX TRAŽI ZVIJEZDU

Autor: Melita Jeremić, 2. 6. 2014.

U petak 23.05. u OŠ Cestica održan je četvrti po redu talent- show na njemačkom jeziku u kojem su sudjelovali učenici osnovnih škole s područja Republike Hrvatske, Republike Slovenije te Republike Bosne i Hercegovine. Cilj projekta je popularizacija njemačkoga jezika koji je na našim prostorima geografski, povijesno, kulturno i tradicijski najprisutniji svjetski strani jezik, jačanje samopouzdanja pri uporabi njemačkoga jezika te upoznavanje učenika i učitelja iz drugih škola iz regije te „otvaranje vrata“ za možebitne druge buduće zajedničke projekte.

Max sucht den Superstar

Ove smo se godine i mi pridružili potrazi za talentom. Nakon školskog prednatjecanja, na kojem su  s pjesmama na njemačkom jeziku sudjelovale: Lorena Habulan (8.b), Marija Paljak (7.a), Ena Petričević i Mia Šokman (6.a), Maja Kralj i Ana Habulan (6.a), Sara Andrijević (6.a), Jana Paljak (5.a), Antonija Kovačić i Dora Plantak (5.a), Antonija Križanec (5.b), Hana Jagić (5.b) i Mia Habek (5.b), školski žiri odabrao je pobjednicu. Antonija Križanec predstavljala je našu školu pjesmom „Ein bisschen Frieden“ u  finalu koji se  odvijao u OŠ Cestica.

Ove godine su učenici bili članovi žirija. Učenice naše škole koje su kao žiri glasale za pobjednika bile su: Hana Jagić, Marija Paljak i Lorena Habulan. U konkurenciji od 17 škola, prvo mjesto dijele učenice OŠ Novi Marof i učenik OŠ Macinec. Drugo mjesto zauzela je učenica OŠ Petrijanec, a treće učenice OŠ Livno.

Našu Antoniju, plesom su podržale učenice Antonija Kovačić, Dora Plantak, Jana Paljak i Mia Habek.

Čestitamo pobjednicima!