22. do 26. travnja 2013.g. TJEDAN TERENSKE NASTAVE

Autor: Melita Jeremić, 29. 4. 2013.

Razvojnim planom i programom OŠ Sračinec za 2012./2013.g. predviđena je terenska nastava koja je realizirana u tjednu od 22. do 26. travnja 2013.g. povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje. Cilj je bio izaći iz školskih klupa i naučiti nastavne sadržaje neposredno na terenu. Tako su naši učenici zajedno s učiteljima:

• Ispitivali kakvoću vode na obližnjoj šoderici, usvajali tehniku rada –  istraživanje na terenu ( kemija, tjelesna i zdravstvena kultura  )

• Učili o proizvodnji električne energije posjetom Hidroelektrani Varaždin (priroda i društvo, tjelesna i zdravstvena kultura)

• Sadili cvijeće u tegle kako bi ukrasili razrede ( biologija, strani jezik )

• Posjetili zgradu općine, crkvu i Udrugu žena „Preslica“ ( hrvatski jezik, profesionalno informiranje, povijest, strani jezik, vjeronauk tjelesna i zdravstvena kultura  )

• Radili smo voćnu salatu, učili o zdravoj prehrani ( SRO, priroda i društvo )

• Sudjelovali u velikoj akciji sakupljanja starog papira ( priroda, biologija )

• Mikroskopski proučavali vodeni svijet rijeke Drave i oslikavali kamenčiće u Svibovcu Podravskom (priroda i društvo, likovna kultura, hrvatski jezik, tjelesna i zdravstvena kultura )

• Isprobavali model vjetrenjače i aviona na školskom dvorištu ( tehnička kultura, fizika )

• Posjetili Lovačko društvo „Fazan“ u Varaždinu te upoznali život i rad lovaca ( priroda, hrvatski jezik, glazbena kultura, tjelesna i zdravstvena kultura )

• Debatirali o tome treba li ukinuti automobile ili ne ( hrvatski jezik )

• Posjetili plastenik obitelji Jagić i učili o uzgoju cvijeća i začinskog bilja ( priroda i društvo, matematika, tjelesna i zdravstvena kultura  )