Obavijest o udžbenicima u šk. god. 2024./2025.

Autor: Melita Jeremić, 1. 7. 2024.

Udžbenici
U školskoj godini 2024./2025. svi učenici od 1.- 8. razreda osnovne škole imaju pravo na besplatne udžbenike koji se financiraju sredstvima iz Državnog proračuna. Učenici će prvog dana nastave u mjesecu rujnu dobiti SVE udžbenike za redovnu kao i za izbornu nastavu.

DOM
DOM- Drugi obrazovni materijali su dodatni materijali koji su potrebni za nastavu uz obavezno korištenje udžbenika. To su radne bilježnice, zbirke zadataka, atlasi, kutije s priborom za određene nastavne predmete i sl., a neophodni su za kvalitetno održavanje nastave. Škola je dužna objaviti popis drugih obrazovnih materijala koji će se koristiti u toj školskoj godini.

Učenici s prebivalištem u Sračincu i Svibovcu Podravskom

Roditelji učenika s prebivalištem u Sračincu i Svibovcu Podravskom kupuju druge obrazovne materijale prema popisu na kojem se nalazi DOM za redovnu i DOM za izbornu nastavu.

Učenici s prebivalištem na području grada Varaždina (Hrašćica i varaždinska adresa)
Grad Varaždin je i ove godine osigurao besplatne druge obrazovne materijale, ali samo za redovnu nastavu. Ako učenici pohađaju neke izborne predmete (drugi strani jezik, informatika, vjeronauk), roditelji kupuju DOM samo za te izborne predmete koji se nalazi na popisu - Izborna nastava.

Važno! – Informatika je redovni predmet u 5. i 6. razredu, u ostalim razredima je izborni predmet.

Učenici 1. razreda

Učenike prvih razreda udžbenici će također dočekati prvog dana nastave u rujnu, a nabavka drugih obrazovnih materijala vrijedi kao i za sve druge učenike. Roditelji čija djeca imaju prebivalište u Sračincu i Svibovcu Podravskom DOM kupuju sami, a roditelji djece s prebivalištem u Hrašćici ili Varaždinu dobivaju besplatne radne bilježnice (DOM) od grada Varaždina za predmete redovne nastave, a sami kupuju radne bilježnice za predmete izborne nastave.

Važno!

Kako još nisu formirani razredni odjeli prvih razreda i nije sigurno koji strani jezik će učenici učiti u prvom razredu, molimo roditelje da radne bilježnice za strani jezik kupe prije početka nastave.

Popis DOM-a za sve razrede nalazi se OVDJE.

Priloženi dokumenti:
Drugi_obrazovni_materijali_2024.-2025..pdf (219.36 KB)