Stigla nam je još jedna školska godina!

Rujan 2024.

Druženje u produženom boravku učiteljice su sa svojim učenicima i učenicama započele raznim igrama boljeg upoznavanja. Sunčane rujanske dane proveli su u igri na školskom igralištu, a za hladnih i kišnih dana družili su se u učionicama igrajući društvene igre, čitajući dječje časopise, pjevajući i plesajući, rješavajući zagonetke i križaljke te bojajući bojanke.

Osim veselja zbog povratka u školske klupe, rujan je donio mnoštvo događaja koje su vrijedni učenici i učenice obilježili u produženom boravku.

Učenici i učenice u matičnoj školi u Sračincu sa svojom su učiteljicom Hrvatski olimpijski dan obilježili integriranjem olimpijskih motiva u aktivnosti. Učenici su bojali olimpijske krugove te na isti papir zalijepili ilustraciju omiljenog sporta. Zatim su na ilustraciju dodali fotografije svojih glava, ispod zalijepili slova svog imena i tako postali pravi mali olimpijci.

Međunarodni dan mira obilježili su kroz likovnu aktovnost u kojoj su na A4 papiru nacrtali geometrijske likove, obojili ih toplim i hladnim bojama te na sredinu rada zalijepili su bijelu golubicu kao simbol mira.
Jesen su pozdravili izradom simpatičnih figura – tete Jeseni i Jesenka, koristeći različito lišće za njihov izgled.

Povodom Dana policije djeca su obojala policijske uniforme, zalijepili svoje fotografije na uniforme te izradili sebe kao malene policajce.
Reciklirajući role toaletnih ubrusa te pomoću kartona, krep papira, salveta i svojih fotografija učenici su izradili i Kosi toranj u Pisi.

Učenici prvih i 2.b razreda bili su vrlo kreativni te su sa svojom učiteljicom, služeći se recikliranim kartonskim rolama i kolaž papirom, izradili maštovita drveća puna raznovrsnih boja i oblika.
Ususret jeseni, učenici su izrađivali jesenske životinje. Dašak jeseni unijeli su u svoje radove koristeći se lišćem koje su lijepili na odabrane životinje.
Kako je jesen puna raznovrsnih plodova, učenici produženog boravka izradili su svoje jesenske tanjure pune jabuka, krušaka i bundeva.
Preciznost i finu motoriku ruku vježbali su rezanjem jesenskih čovječuljaka koje su lijepili na papir te ih, po vlastitoj želji, bojili raznovrsnim bojama.

Uz razgovor o najdražim sportovima i poznatim sportašima/sportašicama te uz nekoliko štafetnih natjecateljskih igara učenici i učenice u područnoj školi u Svibovcu Podravskom obilježili su Hrvatski olimpijski dan.

Na Međunarodni dan zaštite ozonskog omotača pogledali su edukativni animirani film Ozzy Ozone te razgovarali o tome što su naučili iz filma. Saznali su na koje načine odrasli i djeca mogu smanjiti zagađenje zraka. Potom su naslikali sretnu, čistu Zemlju i tužnu, zagađenu Zemlju. Zaključili su da je vrlo bitno brinuti se o Zemlji jer je ona naš dom.
Dan za zdrave zube obilježili su crtanjem zdravih i nezdravih namirnica. Razgovarali su o važnosti pravilne higijene zubi te saznali i koji su to prirodni čistači zubi (mrkva i jabuka).
Na Dan znakovnog jezika naučili su predstaviti se i kratko razgovarati služeći se dvoručnom abecedom.
Dan policije obilježili su igrom pantomime (zanimanja) te učenjem o prometnim znakovima. Nakon što su saznali koje sve vrste znakova postoje učenici su dobili zadatak sami osmisliti jedan prometni znak upozorenja.

Prve jesenske dane veselo su pozdravili šetnjom školskim dvorištem i skupljanjem šarenog opalog lišća. Isto su lišće prešali te poslije, pomoću njega, izradili jesenske likovne radove. Razgovarali su o promjenama koje se događaju u prirodi u jesen te o poslovima koje ljudi obavljaju u svojim dvorištima, vrtu i voćnjaku na početku jeseni. Promatrajući fotografiju ježa modelirali su plastelin te izradili malene, šarene ježiće.

Kako je prošao prvi mjesec nove nastavne godine u produženom boravku pogledajte u galeriji.

Pripremila : Katarina Varat