Čitanjem do zvijezda – natjecanje u znanju i kreativnosti 2015.

1. Kviz znanja
  2. Prezentacija plakata

Tema ovogodišnjeg natjecanja je „Prijateljstvo“ vezano za uz glavnu knjigu natjecanja Ivane Guljašević „Moja slavna prijateljica“. Učenici mogu na zadanu temu napraviti plakat, a u kvizu znanja odgovaraju na pitanja iz sljedećih knjiga:

1. Ivana Guljašević:   Moja slavna prijateljica
  2. Milena Mandić:   Pokajnik
  3. Blanka Dovjak-Matković:  Zagrebačka priča

Na županijskom natjecanju u kvizu znanja sudjeluju:

Manuela Divjak, 8.c

Tihana Šantalab, 5.b

Lana Bolčević, 6.b

Plakat inspiriran glavnom knjigom natjecanja „Moja slavna prijateljica“ izradila je Manuela Divjak, 8.c.

Školsko natjecanje Čitanjem do zvijezda održano je 21.11.2014. a županijska razina 10.02.2015. u OŠ Trnovec. U konkurenciji 23 osnovne škole naša ekipa zauzela je 16. mjesto s 86 osvojenih bodova. Plakat Manuele Divjak ocijenjen je s 78 bodova te je učenica zauzela 3. mjesto i samo nekoliko bodova je nedostajalo za odlazak na državno natjecanje.

*****************************************************************************************************

Čitanjem do zvijezda – natjecanje u znanju i kreativnosti 2014.

1.  Kviz znanja

2.  Prezentacija plakata

Tema ovogodišnjeg natjecanja je „Likovi slavenske mitologije u djelima Ivane Brlić- Mažuranić“, a u kvizu znanja učenici odgovaraju na pitanja iz sljedećih knjiga:

1.   Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (Šuma Striborova, Regoč, Ribar Palunko i njegova žena,  Sunce djever i Neva Nevičica, Lutonjica Toporko i devet župančića, Kako je Potjeh tražio istinu, Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica, Jagor)

2.   Maja Brajko-Livaković: Stakleni dvorac

3.  Irena Begić: Dolores i šumske sjene

*    *    *

Naši učenici prijavili su se na kviz znanja, a ekipu čine:

Elena Biškup, 8.a

Manuela Divjak, 7.c

Robin Kokot, 7.b

Školsko natjecanje Čitanjem do zvijezda održano je 12. prosinca 2013. u svim osnovnim  školama, a  županijsko   28. veljače 2014. u OŠ Trnovec.  Učenici OŠ Sračinec zauzeli su tada 8. mjesto na ljestvici od ukupno 18 ekipa natjecatelja Varaždinske županije.

Čestitamo!

**************************************************************************

Čitanjem do zvijezda – natjecanje u znanju i kreativnosti

1. Kviz znanja
  2. Prezentacija plakata

Za sudjelovanje u Kvizu znanja natjecatelji će pročitati sljedeće naslove:

1. Ž. Hercigonja: Tajni leksikon
  2. B. Primorac: Maturalac
  3. J.Tihi-Stepanić: Imaš fejs?
  4. J. Bitenc: Twist na bazenu

Ekipu čini troje natjecatelja od petog do osmog razreda. Na natjecanje dolaze u pratnji knjižničara ili nekog drugog učitelja mentora.

Tema je ovogodišnjeg natjecanja suvremeni roman za mlade, stoga je za natjecanje potrebno proučiti njegove odrednice u čitankama za hrvatski jezik. Isto tako, potrebno je proučiti i životopis spisateljice Jasminke Tihi-Stepanić.

Tema plakata je roman Jasminke Tihi-Stepanić „Imaš fejs!“ Pravila natječaja za odabir najboljeg plakata nalazi se u privitku.

Plakat je individualni rad jednog učenika. U ovom dijelu natjecanja može sudjelovati svaki zainteresirani učenik bez obzira na to sudjeluje li u kvizu ili ne.

Školska razina natjecanja održat će se 12. prosinca 2012. u 9.00 sati. Pitanja i točne odgovore dobit će sve škole koje sudjeluju u natjecanju jedan dan ranije na e-mail  škole ili e-mail  osobe zadužene za provedbu natjecanja u školi.

Županijska razina natjecanja održat će se 24. siječnja 2012. u 9.00 sati. Pitanja i rješenja poslat će se školi koja sudjeluje u natjecanju dan ranije na e-mail škole ili e-mail osobe zadužene za provedbu natjecanja u školi.

Regionalna razina natjecanja održat će se u Varaždinu u prostorijama Društvo „Naša djeca“.

Rezultati Županijskog natjecanja „Čitanjem do zvijezda“ učenika OŠ Sračinec:

1.   Matija Benić, 8.a           -    41 bod

2.  Elena Kocijan, 8.c          -    38 boda

3.  Manuela Divjak, 6.c       -    34 boda

Ekipa je osvojila 6. mjesto s ukupno 113 bodova u konkurenciji od 13 osnovnih škola Varaždinske županije.

« Svibanj 2021 »