ŠTO SE SMATRA INFORMACIJOM?

Autor: Ljiljanka Skomrak, 20. 3. 2015.

Sukladno članku 5. stavku 3. Zakona o pravu na pristup informacija (NN 25/13, 85/15) "informacija" je svaki podatak koji posjeduje tijelo javne vlasti u obliku dokumenta, zapisa, dosjea, registra ili u bilo kojem drugom obliku, neovisno o načinu na koji je prikazana (napisani, nacrtani, tiskani, snimljeni, magnetni, optički, elektronički ili neki drugi zapis)

Pristup informaciji predstavlja pristup već gotovoj i postojećoj informaciji, i ne predstavlja nužnost Škole da ulaže dodatni trud u povezivanje, tumačenje, odnosto stvaranje informacije.

O pravu na pristup informacije više propitajte OVDJE

Postupak i obrasce za pristup informacijama pronađite OVDJE

OSTVARITE PRAVO NA PRISTUP INFORMACIJAMA

Upisnik                                               Zahtjev za pristup inf.                                    Zahtjev za dopunu  ili ispravak inf.

KRITERIJ ZA ODREĐIVANJE VISINE NAKNADE

SAVJETOVANJE S JAVNOŠĆU

Tijelala državne uprava, druga državna tijela, jedinice lokalne i državne (regionalne) samouprave i pravne osobe s javnim ovlastima dužne su provoditi savjetovanje s javnošću pri donošenju zakona i podzakonskih propisa, a pri donošenju akata odnosno drugih strateških ili planskih dokumenata kad se njima utječe na interese građana i pravnih osoba. Savjetovanje s javnošću mora trajati u pravilu 30 dana, a provodi se objavom nasrta propisa, općeg akta odnosno drugog dokumenta, s obrazloženjem razloga i ciljeva koji se žele postići donošenjem propisa, akta ili drugog dokumenta te pozivom javnosti da dostavi svoje prijedloge i mišljenja.

O provedenom savjetovanju tijela su dužna objaviti izvješće, a planirana savjetovanja najaviti objavom godišnjeg plana savjetovanja.

Građani mogu podnijeti predstavku Povjereniku za informiranje ako uoče nepravilnosti u provedbi savjetovanja i izostanak savjetovanja za akte za koje su morala biti provedena.

IZVJEŠĆA O PROVEDBI  ZPPI

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2017.g.

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2018.g.

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2019.g.

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2020. g.

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2021. g.

Godišnje izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2022. g.