DJEČJI TJEDAN - radionice za učenike

Autor: Melita Jeremić, 11. 10. 2016.

U petak, 7.10.2016. u sklopu Dječjeg tjedna održano je niz aktivnosti i radionica za učenike  od prvog do osmog razreda. Kako taj dan nije bilo nastave zbog stručne ekskurzije učitelja u Osijek, vrata škole bila su otvorena za sve one koji su željeli provesti nekoliko sati uživajući u kreativnom radu ili gledanju filmova.

Učenici su tako mogli pogledati crtane i igrane filmove, sudjelovati u radionici na njemačkom i engleskom jeziku ili na literarnoj radionici. Na glazbenoj radionici uvježbavale su se pjesme za dolazeće blagdane.  Među najzanimljivijima bila je kreativna radionica na temu Svemir gdje su se izrađivali modeli planeta i rakete, a učenici su također mogli simulirati kretanje tih planeta u Sunčevom sustavu  te pogledati film o životu astronauta u svemirskoj postaji.

Na dodatnoj grupi iz biologije proučavali su se biljni i životinjski organizmi kroz mikroskop pa je zanimljivo bilo vidjeti kako izgleda opasan nametnik krpelj ili kako izgledaju biljne, životinjske, ali i ljudske stanice koje su nekoliko puta povećane.

Etnografska radionica bavila se temom tradicionalnih jela u našim krajevima o čemu će se više saznati u manifestaciji za Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

U knjižnici je bio organiziran kviz u kojem su učenici pokazali spretnost u pronalaženju zadanih podataka iz odabranih knjiga, a grupe su pokazale pravi natjecateljski duh.

U PŠ u Svibovcu učenici su izrađivali različite slike i skulpture od lišća kojim su ukrasili pano škole.

Četverosatno druženje u kojem je sudjelovalo pedesetak učenika proteklo je u odličnom ozračju pokazavši da je u školi moguće provesti jedan sasvim drugačiji nenastavni dan.

Ukupno: 442085