NAJLJEPŠE LJUBAVNO PISMO

Autor: Melita Jeremić, 17. 2. 2014.

U cilju obilježavanja Valentinova, ove smo se godine odlučili za pisanje najljepšeg ljubavnog pisma. Pisma su pisana na satovima razrednog odjela, a poneki su inspriaciju tražili i kod kuće u tišini svoje sobe. U petak, 14. veljače nagradili smo najoriginalnija pisma u tri kategorije:

- Najljepša ljubavna poruka (za učenike od 1. do 4. razreda) i tu je pobijedila Iva Kadi iz 2.d razreda

- Najljepše ljubavno pismo (za učenike od 5. do 8. razreda) koje je napisao David Slavik iz 6.c razreda te

- najljepše pismo/poruka na stranom jeziku koje je napisala Stella Golub iz 8.a (na engleskom jeziku).

Iva Kadi, 2.d

David Slavik, 6.c

Stella Golub, 8.a

Čestitamo pobjednicima!!

Valentinovo

Valentinovo je dan za velike i male,

mali si daju ruku i više se ne tuku.

Oni malo veći, poljubac si daju,

pa da se vole to svi znaju.

Kada budem malo veća

za Valentinovo očekujem buket cvijeća.

Da je ljubav važna to znaju svi,

zato iskoristi priliku i proslavi ga i ti.

Iva Kadi, 2.d

Svakoga jutra, svakoga dana, svaku sekundu, ja mislim na tebe. I sada isto mislim na tebe kad ti pišem ovo pismo. Ugledao sam te u 1. razredu. I od onda mi se sviđaš. Osjećam se kao da me Bog stvorio samo za tebe. Da živim i provedem vrijeme na ovome svijetu. Ove riječi potječu iz moga srca, a ne iz kojekakvih bajki. Kako bi rekao John Donne:"Pisma spajaju ljude više nego poljupci." I neću se "praviti" da te volim na 14. veljače, već ću te voljeti do kraja svojeg života. Šaljem ti svu svoju ljubav.

David Slavik, 6.c

Love is the most beautiful thing. People are full of life when they love. When they are with that special person they feel like they are on a another planet. On the planet in witch we want our fellings to last forever.

Stella Golub, 8.a