Planinarski izlet OŠ Sračinec

Autor: Nenad Tesla, 17. 10. 2017.

Pročitajte nešto više o 1. planinarskom izletu Osnovne škole Sračinec ...

U subotu 14.10.2017. godine održan je 1. planinarski izlet Osnovne škole Sračinec za sve učenike zainteresirane za planinarenje u organizaciji Planinarskog društva Ravna gora iz Varaždina. Bio je to promotivni izlet, čiji je bio cilj zainteresirati učenike za planinarenje, potaknuti ljubav prema prirodi, kretanju, upoznavanju prirodnih ljepota ali i kulturne i etnografske baštine naših krajeva. Izletu je prisustvovalo 44 učenika naše škole i još toliko roditelja, učitelja i članova PD Ravna gora. Dužina planinarskog puta je bila 9,3 km, put je počeo u podnožju Ravne gore, na cesti koja vodi iz Kamenice, a završio na drugoj strani Ravne gore u selu Višnjica. Učenici su se planinarskom stazom popeli do Filićevog doma koji se nalazi na 680 metara nadmorske visine. Izlet je ostvaren poštujući sva planinarska pravila, prvi je išao vodič gospodin Dubravko Šincek, u koloni je bilo nekoliko iskusnih planinara koji su bili na raspolaganju u slučaju bilo kakvih poteškoća. Zadnji u koloni su bili također iskusni planinari koji su vodili računa da nitko ne zaostane. Ispred doma su se učenici odmorili i počastili kestenima, mandarinama, čajem i sokovima koje su pripremili članovi PD Ravna gora. Svi sudionici ovog pohoda dobili su na dar planinarsku kartu Ravne gore od autora karte, uglednog planinara Zlatka Smerkea. Svi su učenici dobili i prigodnu uspomenu na svoj prvi planinarski izlet. Učenici zainteresirani za daljnja planinarenja mogu se učlaniti u Planinarsku sekciju Osnovne škole Sračinec koja je dio PD Ravna gora. Voditeljica planinarske sekcije je učiteljica Margareta Skuhala Juričić.