Autor: Melita Jeremić, 28. 5. 2021.

U petak, 28.5.2021.g. proslavili smo Dan škole. Skromno, zbog epidemioloških mjera, ali veselo, šareno i razigrano. Sunce i plavo nebo jedva smo dočekali kako bismo svečano otvorili tzv. zelenu učionicu, odnosno učionicu na otvorenom. Na svečanosti se okupilo svega nekoliko uzvanika koji su svečanost učinili veselijom i ljepšom. Prvi dio svečanog otvorenja održao se u 10.00 sati u Područnoj školi u Svibovcu Podravskom, a drugi dio u Matičnoj školi u Sračincu u 12.00 sati.

PODRUČNA ŠKOLA SVIBOVEC PODRAVSKI

Kratkim programom i prigodnim riječima svečanog otvorenja obratili su nam se učenici 1. i 2. razreda te ravnateljica škole Lidija Valec.

MATIČNA ŠKOLA SRAČINEC

Pjevački zbor je otpjevao himnu i prigodnim pjesmama nadglasao vesele ptičice iz školskog parka, a po prvi puta naše učenike pjevače uvježbao je učitelj Danijel Rušec.

Voditeljicu programa Hanu Bukal pripremio je učitelj Milorad Kućar.

Učenici 1.b razreda  zaplesali su pod vodstvom učiteljice Mihaele Novak.

Članovi literarne grupe promišljali su o školi - o tome što im znači i kako su ju doživjeli tijekom online nastave te su čitali svoje tekstove, a sve ih je vodila i pripremila učiteljica Mirela Briševac.

Vijeće učenika pripremilo je poruke koje su zajedno s balonima poletjele u plavo nebo - Vijeće okuplja i vodi pedagoginja Melita Jeremić.

Ravnateljica škole Lidija Valec učionicu u prirodi proglasila je otvorenom i poželjela učenicima i učiteljima puno lijepih trenutaka i dobre nastave na novim klupama i uz pomoć prekrasne nove ploče. Svečanosti je nazočio i načelnik općine Božidar Novoselec koji nam je uvijek podrška i dragi gost, a priključili su se i učitelji te članovi Produženog boravka.

Za vizualni identitet našeg svečanog otvorenja pobrinula se učiteljica likovne kulture Dora Bakek.