DAN RUŽIČASTIH MAJICA - DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA

Autor: Melita Jeremić, 25. 2. 2021.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

U srijedu, 24.2.2021. obilježili smo Dan ružičastih majica ili Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja. Tom prigodom učenici su obukli ružičaste majice ili stavili ružičaste maskice i poslali jasnu poruku – STOP nasilju među djecom!

VIDEO - DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Kroz raznolike aktivnosti na Satu razrednika osvijestili su da je bilo kakav oblik nasilja neprihvatljiv te da nitko ne zaslužuje trpjeti nasilje. Oni hrabriji progovorili su o vlastitom iskustvu i kako su se osjećali kada su bili žrtve nekog od oblika nasilja.
Učenici 4.a razreda, ali i svi drugi zaključili su da se nasilje može spriječiti tako da svatko krene od sebe - da bude tolerantan prema drugima, da prihvaća različitosti drugih te da se u svojim postupcima vodi mišlju da sva djeca zaslužuju sretno djetinjstvo.
I učenici 2.a, 2.d, 1.d i svi ostali, od papira su izradili ružičastu majicu s porukama kako i zašto zaustaviti nasilje.

Neki od zaključaka učenika 4.a su sljedeći.
Želim zaustaviti vršnjačko nasilje jer želim pomoći svojim prijateljima i onima koji trpe
vršnjačko nasilje i zato što želim da se svi dobro slažemo. E.S.
Želim zaustaviti vršnjačko nasilje jer nasilje nije RJEŠENJE! F.C.
Želim zaustaviti vršnjačko nasilje jer se puno djece zbog toga osjeća tužno. Da nema nasilja svi bi bili sretni. G.Š.
Nasilje mogu spriječiti tako da budem prijatelj svima i da kad vidim neko nasilje da odmah djelujem i pozovem odraslu osobu. S.R.