UTVRĐIVANJE PSIHOFIZIČKOG STANJA DJECE PRI UPISU U 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

Autor: Melita Jeremić, 25. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

u utorak 2.6.2020. i u četvrtak, 4.6.2020.g. obavljat će se utvrđivanje psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole. Ispitivanje je prilagođeno trenutnoj epidemiološkoj situaciji i preporučenom načinu rada.

Na dan ispitivanja je važno da djeca ni roditelji nemaju povišenu tjelesnu temperaturu niti respiratorne smetnje (šmrcanje, kašalj, kratkoća daha).

Roditelj je prije dolaska u školu obavezan djetetu i sebi izmjeriti tjelesnu temperaturu i u slučaju povišene temperature (više od 37,2) ne dolazi u školu, već telefonski o tome obavještava školu (042/711-200; 042/208 959).

Molimo vas da na utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta dođete u točno zakazano vrijeme o kojem ćete biti obavješteni pisanim putem.

Po dolasku na ispit predznanja ispred škole čekate poziv za ulazak u školu. U pratnji djeteta može biti samo jedna osoba (roditelj ili staratelj). Preporučamo da nosite zaštitnu masku. Dijete ne nosi masku.

Također Vas molimo sljedeće:

1. Ukoliko posjedujete bilo kakvu dokumentaciju (nalaz liječnika, mišljenje psihologa, logopeda… mišljenje bilo kojeg stručnjaka koje je važno za upis djeteta u školu), molimo  ponesite sa sobom kopiju istog, kao i OIB djeteta.
  2. Molimo roditelje da razmisle o mogućnosti odabira Izbornih predmeta (Vjeronauk i Informatika) te da se izjasne o izboru u Upitniku za roditelje koji će ispunjavati prilikom dolaska na testiranje.